Ambasador Zdrowia

9

zostanblgo

pracuję ze społecznościami internetowymi już przeszło 7 lat. Nie jest to „łatwa praca” ale jest niesamowicie przyjemna i daje naprawdę dużo satysfakcji. Nie jest to też praca, na którą przygotowują studia czy o której opowiadali Wam rodzice przy okazji rodzinnych obiadków, nie, nikt nie mówił „a jak będziesz duży to zostaniesz lekarzem, prawnikiem a może prezydentem, ewentualnie community managerem” 🙂 To praca do której trzeba się było wdrożyć, w której trzeba się było rozwijać i drążyć temat samodzielnie. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w kraju, w którym firmy dbające o klienta można policzyć na palcach jednej dłoni  a co dopiero takie dbające o całą ich społeczność…

Ja oczywiście nie zaczynałem od rozpatrywania tego w ten sposób. Ja zaczynałem od poznawania ludzi, grup ludzi, cały mini społeczności wokół różnych tematów. Parkour, manga/anime, potem poważniej nieco bo project management, pr, marketing, reklama, poszukiwanie pracy… uzależniłem się. Uzależniłem się od siły, jaką ludzie mają, kiedy robią coś razem. Uzależniłem się od tego, jak mało trzeba, żeby GRUPA coś stworzyła. Jak mało trzeba, żeby ktoś komuś pomógł w nawet najgorszym problemie za to minimalnym wysiłkiem..

Często jest tak, że to co dla kogoś stanowi niesamowitą barierę jest dla innych na wyciągnięcie ręki. Cała magia to sprawić by te osoby się ze sobą spotkały i porozmawiały. Społeczności Internetowe na to pozwalają. Więc tutaj rozbiłem namiocik i nazwałem go Fitbackiem…

Widzisz, zdrowie i sprawność to jedne z tych właściwości, które dają nam szczęście i spokój umysłu. Ludzie aktywni są ludźmi szczęśliwszymi. Serio. To nie jest jakaś pusta teoria, tak jest. Ludzie, którzy robią coś dla siebie, obojętnie czy w trakcie treningu mają miny jakby ich ktoś obdzierał ze skóry, oni są szczęśliwi. Mają satysfakcję. Robią coś dla siebie, coś konkretnego, coś, co można zobaczyć, poczuć i coś, czego nikt im nie odbierze.

Fitback nie jest blogiem biegowym. Nie chcę Wam pisać tylko o bieganiu, wolałbym być blogiem motywacyjnym, przemyśleniowym, skłaniającym do tego by się w końcu ruszyć. Nie jest jednak moją winą, że o bieganiu jest tak dużo. Ono po prostu działa. Jak wiecie z regularnej lektury Fitbacku próbuję wielu rzecz. Byłem na przeróżnych treningach, od tańców takich jak Jazz czy Hip-hop, przez jogę, po sztuki walki, cardio czy akrobatykę. Wiem na dzień dzisiejszy, że nic nie działa tak szybko i skutecznie jak zwykłe wybieganie. Stąd dość często gęsto zarzucam Was różnymi tematami okołobiegowymi. Relacje z imprez, artykuły o pierwszych butach itp. itd.

Skoro więc działa, to staram się tym zarażać. Często nawet nieświadomie bo podobno nawet zwykły wpis na fejsie z programów w telefonie jak Nike+ potrafi obudzić w Was myśl „kurde, poszedł biegać, też pójdę„. Swoją drogą, jeśli ktoś to przeżył, dał się zmotywować moim aktualizacją z moich biegów to dajcie znać w komentarzach 🙂

Twój pierwszy kilometr!

za dużo filmów czyli mój ubiór na pierwsze biegi .. myślałem, że cieplej znaczy lepiej :P

za dużo filmów czyli mój ubiór na pierwsze biegi .. myślałem, że cieplej znaczy lepiej 😛

Jakiś czas temu wyszedłem z propozycją zorganizowania akcji „Twój pierwszy kilometr”. Z propozycją poszedłem do firmy Nike by porozmawiać o tym co można by zrobić wspólnie. Wiecie, ambicja to jedno ale wiedza i doświadczenie to drugie i Nike to ma. Zaproponowałem akcję, w ramach której stworzę wydarzenie do którego zaproszę wszystkich, którzy jeszcze NIE biegali by tego jednego dnia poszli razem ze mną na dwór pobiegać. Razem, ale osobno. Tak wiecie, jak robiliśmy Insanity. Każdy w swoim „zakresie”.

1szy

 W ramach tej akcji od nowego tygodnia pojawi się seria wpisów, która opowie Wam JAK ZACZĄĆ BIEGAĆ. Kiedy więc przyjdzie weekend 18-19 maja będziecie wiedzieć wszystko czego będzie Wam trzeba by wyjść i zacząć swoją przygodę z bieganiem. Akcja rusza już dziś i już teraz można dołączać do wydarzenia „ogólnego”. Ale to nie wszystko..

Jestem tylko jednym człowiekiem z ograniczonym dotarciem. Was jest więcej a część z Was już ma swój debiut za sobą. Ba, część z Was biega znacznie dłużej i wie dokładnie dlaczego warto biegać.. czemu więc nie dać Wam okazji by pomóc innym i przybliżyć im ten świat? Czemu więc nie rozszerzyć akcji?

Ruszamy więc z akcją „Twój pierwszy kilometr” ale i jednocześnie namawiam WAS abyście wciągali SWOICH znajomych / bliskich do przebiegnięcia tego pierwszego kilometra. Namawiam Was, abyście zostali…

Ambasadorem Zdrowia

Jak? Ano tak, że podczas gdy ja założyłem już spotkanie „Twój pierwszy kilometr z Fitback.pl” Wy zakładacie SWOJE spotkania o identycznej budowie. Do tego spotkania zapraszacie SWOICH znajomych i bliskich, osoby, na których Wam zależy a które jeszcze nie biegają i które za kilka lat Wam powiedzą „hej, to dzięki Tobie zacząłem, dzięki!„. W punktach wygląda to tak:

 1. Zakładacie na Facebooku wydarzenie o nazwie „Twój pierwszy kilometr z Fitback.pl – #Grupa ____” gdzie w miejsce ___ wpisujecie swoje imię i nazwisko (albo pseudonim). Wydarzenie opisujecie i podajecie w nim linka do tego wpisu, ustawiacie datę na weekend 18-19 maja i zapraszacie znajomych, którzy JESZCZE nie biegają.
 2. Wysyłacie do mnie na adres arvind@oumm.pl maila o następującej treści:
  1. Swoje dane Teleadresowe + rozmiar koszulki
  2. Swoje zdjęcie, które zostanie zamieszczone w galerii ambasadorów (najlepiej, żeby było widać twarz)
  3. Historię swojego pierwszego biegu!
  4. Podają link do SWOJEGO wydarzenia na Facebooku.
  5. Maile wysyłają do Środy 1 maja 2013 (do końca dnia)
 3. Na podstawie nadesłanych maili ja tworzę listę Ambasadorów. Będą tam informacje o chętnych do zostania ambasadorem i ich wydarzeniach. Część osób może chcieć zorganizować wspólny bieg w swoim mieście, do czego bardzo namawiam więc osoby, które chcą pobiec będą mogły znaleźć „Ambasadora w swojej okolicy”.

Przez najbliższe 3 tygodnie na łamach bloga będą pojawiały się historie pierwszych biegów osób, które chcą zostać Ambasadorami Zdrowia Fitback.pl ale też wpisy dotyczące „pierwszego biegu” w kontekście od czego zacząć, na co zwracać uwagę i jak zacząć bieganie ogólnie. Wpisy te będziecie mogli zamieszczać w Waszych wydarzeniach by ułatwić Waszym znajomym start.

Wspólnie będziemy się przygotowywać do tego pamiętnego weekendu, który będzie dla wielu początkiem ich pięknej przygody z bieganiem.

nplus

Teraz uwaga, dzięki uprzejmości firmy Nike Running Poland, mamy 20 koszulek z napisem Ambasador Zdrowia Fitback.pl i imieniem/nickiem na plecach. Jak otrzymać taką koszulkę? Trzeba poprosić swoich biegaczy, żeby zainstalowali na swój pierwszy bieg w swoich telefonach aplikację Nike+ a po biegu wrzucili „zrzut ekranu” z biegiem do Waszego wydarzenia (jako obrazek). Po zebraniu 20 takich zrzutów dajecie znać tutaj i pierwszych 20 ambasadorów, którzy zbiorą te zrzuty w swoich wydarzeniach otrzyma pamiątkową koszulkę 🙂

PS. Kto Was wciągnął do biegania?

Share.

About Author

Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

9 komentarzy

  • Ano nie ma. I też nad tym ubolewam. Ale wcale mnie to nie dziwi – w końcu WP jest od Microsoftu, a Nike+ współpracuje z Apple. Czyli jedno z drugim się gryzie. I musi mi wystarczyć póki co Sportband z sensorem.

 1. Gośka Plichta on

  hej!
  czy w 2014 roku także planujesz taką akcję? ja właśnie zaczęłam przygodę z bieganiem i też uwielbiam aktywizować lokalną społeczność. jakby co, chętnie podejmę się organizacji takiego biegu w Kielcach 🙂 (a do przyszłego maja… mam nadzieję mieć już całkiem niezłą formę :))

 2. Pingback: 1szy kilometr – podsumowanie | Fitback.pl

Leave a Reply