Biegaj z nami!

4
389

Jak co miesiąc – od jakiegoś czasu – zapraszam wszystkich do wspólnego biegania 🙂 W ramach naszego co miesięcznego już wyzwania tym razem na miesiąc… Czerwiec!

W związku z tym, że wiele osób korzysta z wielu różnych aplikacji mobilnych do biegania a nasze wyzwanie ma miejsce na platformie Endomondo, w ramach tego wpisu chciałbym Wam pokazać jak możecie dołączyć bez zmieniania swojego ulubionego programu 🙂 Nie chcę nikogo przekonywać do Endomondo bo sam mam pierdyliard “ale” do niego ale na dzień dzisiejszy jest to jedyna platforma, w której stosunek możliwości do upierdliwości jest na poziomie znośnym i ma opcję tworzenia wyzwań.

Krok 1: Dołącz do Endomondo.

W tym kroku chodzi tylko o to, by wejść na www.endomondo.com i założyć konto. Najprościej korzystając z Facebook Connect. Kilka sekund i macie konto. NIE musicie pobierać aplikacji jeśli nie chcecie. Do wzięcia udziału w wyzwaniu wystarczy samo konto.

Krok 2: Dołącz do wyzwania!

Po przejściu na stronę wyzwania, należy kliknąć na guzik “Dołącz“.

Krok 3: Zacznij dodawać swoje treningi!

Jeśli macie konto na Endomondo to Wasze treningi dodają się automatycznie. Jeśli jednak korzystacie z innych aplikacji, musicie swoje treningi zaimportować. Jak? Poprzez opcję “Import” w zakładce “Workouts“…

No fajnie, ale co mam zaimportować?! Odrobina teorii. Kiedy korzystacie z dowolnego urządzenia GPS, które zapisuje Waszą trasę, tworzony jest plik w formacie GPX. GPX (czasem GPSXML) to taki tam standard do tworzenia plików w takich aplikacjach. Koniec teorii. Waszym zadaniem jest wyeksportować treningi z nowego miesiąca i zaimportować je do Endomondo. Jak to zrobić?

RunKeeper.com

Aby wyeksportować trening z RunKeepera należy

 1. Przejść na stronę www.runkeeper.com
 2. Przejść do wybranego treningu.
 3. W szczegółach treningu, na samym dole tuż pod mapką znaleźć przycisk “Advanced”
 4. Po kliknięciu przycisku Advanced pojawi się “nowe menu” (bardzo skromne) z którego wybierzecie opcję GPX.

Sports-Tracker.com

Tutaj sprawa nieco łatwiejsza bo serwis jest po prostu czytelniejszy niż u RunKeepera. A wygląda to tak:

 1. Przechodzimy na stronę www.sports-tracker.com
 2. Przechodzimy do “Workouts” i wybieramy trening, który chcemy doda do wyzwania.
 3. Po prawej stronie zaraz nad mapką widzimy guzik “Export“. Klikamy i zapisujemy trening na dysku.

Nike+ GPS

No i tu jest śmiesznie bo wielka firma jak Nike oczywiście nie może pozwolić na to, by ktoś mógł z niej wyjść i korzystać z innych platform.. jeszcze by się zorientował, że Nike+ GPS nie tylko jest za droga jak na swoje możliwości.. ale i darmowa byłaby za droga.. na swoje możliwości 🙂

Niemniej, po pojawieniu się urządzenia “Nike Fuel” ktoś wpadł na genialny pomysł i stworzył narzędzie, które umożliwia Wam eksport swoich wyników. Jak? Musimy uzyskać swój ID użytkownika. Aby to zrobić, należy:

 1. Po przejściu na dowolny trening na stronie nikerunning.nike.com
 2. Otworzyć dowolny bieg
 3. Z adresu nowej strony ze szczegółami biegu wyciągnąć swój numer ID. Jest to pierwszy (jeden z dwóch) numer widoczny w adresie.

 1. Po pobraniu swojego numeru przechodzimy do strony gpxport.com i wklepujemy swój adres i tada! Mamy listę swoich treningów do eksportu 🙂 Genialne co?

Digifit.com

Aby wyeksportować trening z serwisu Digifit należy:

 1. Przejść na stronę my.digifit.com
 2. Przejść do wybranego treningu (na dole mamy listę)
 3. W prawym górnym rogu zaraz nad mapką mamy guzik “Export“. Po kliknięciu w odróżnieniu od powyższych aplikacji nasz trening zostanie wysłany na nasz adres e-mail z profilu (dostaniemy listę linków do różnych formatów treningu). A wygląda to tak:

miCoach

Póki co nie znalazłem opcji na prosty import/export. Można pobrać do aplikacji trzeciej, która jest podpięta pod miCoach ale nie miałem teraz jak sprawdzić. Uzupełnię w wolnej chwili.

PODSUMOWANIE

No i to by było na tyle. Jeśli macie jakieś pytania wpisujcie je w komentarzach. Zapraszajcie też swoich znajomych i piszcie sugestie odnośnie samego wyzwania. Jeśli kogoś demotywuje to, że do wyzwania dołączyli wymiatacze możemy zrobić oddzielne dla takich jak my – biegających ale heh, bez przesady…  i też będzie fajnie.

Najważniejsze to się nie zrażać i znaleźć w takim wyzwaniu jakąś korzyść dla siebie. Jeśli ktoś nie wie jaką, to proponuję ściągnąć kogoś znajomego i ustawić sobie za cel pokonanie w całym rankingu właśnie jego. Nie osobę z pierwszego czy 3 miejsca. Właśnie tą jedną osobę, którą znacie i którą macie chęć przebić 🙂

I powiem Wam, że ja też mam taką osobę. Jest taki jeden typ. Patrzę na jego wyniki i mówię sobie – ja mogę lepiej. Patrzę na jego pozycję w rankingu i mówię sobie – ja mogę być wyżej. I tak się staram, co on wrzuci jakiś swój trening to ja chcę zrobić lepszy. Co pobije jakąś życiówkę to ja sobie ustawiam ją jako “your next workout”… Ba, jako, że się aż tak uzewnętrzniam to powiem Wam, a co, zdradzę Wam kto to taki, kogo chcę za wszelką cenę pobić, od kogo chcę być za wszelką cenę lepszy … tym kimś kogo każdego dnia równam z ziemią by być od niego lepszym jestem ja sam. W ten sposób obojętnie od rankingu i wyzwania jedyne czego mi trzeba to swój wczorajszy wynik, więcej motywacji nie potrzeba. Jeśli go pokonam, I’m doing the right job, jeśli nie, trzeba się spiąć mocniej jutro…

4 KOMENTARZE

 1. Na na nowej stronie NIKE + nie pokazuje się numer ID tylko login i niestety zamieszczony spsób eksporu treningów nie działa, szkoda bo mam trochę danych do przerzucenia na Endomondo. Może jakiś pomysł?
  Pozdrawiam Robert

  • “Znalazłem” sposób na NIKE +. W Endomondo należy wejść z poziomu strony WWW w profil i w settings na zakładkę połącz. Tam można “zaciągnąć” treningi z NIKE + przez połączenie konta Endomondo z Nike+. Niestety nie importuje całej trasy tylko miejsce startu- przynajmniej u mnie.
   Pozdrawiam
   Robert

Dodaj komentarz