Biegamy w lato!

0
203

No, więc 30 września mam biec w Maratonie Warszawskim… po co mi to, nie wiem. Ale się zapisałem, zapłaciłem, nie mogę nie pobiec. Pora zacząć nieco zmieniać nastawienie i potraktować wyzwanie nieco poważniej… ok, już, bo nie wyrobię… jakie powazne podejście! JA NIE LUBIĘ BIEGAĆ!

No ale do sedna…sytuacja jest – niestety – prosta. Jestem w ****. Szwagier przygotowuje się już od kilku miesięcy, ja w czerwcu nie przebiegłem prawie nic, we własnym wyzwaniu byłem raptem 19 … no nie wróży to za dobrze a co gorsza, zgubiłem “prawidłowe wiązanie” buta i znowu mam jakieś dziwne akcje na 3km..

Niemniej, Challenge czerwcowy się zakończył i zachęcam wszystkich do dołączenia do wyzwania na miesiące Lipiec-Sierpień. Tym razem mamy więcej czasu i licze na jeszcze bardziej spektakularne wyniki (zwycięzca – Rafał Ruciński przebiegł w miesiąc ponad 200km!).

Aby dołączyć do wyzwania należy …

Krok 1: Dołącz do Endomondo.

W tym kroku chodzi tylko o to, by wejść na www.endomondo.com i założyć konto. Najprościej korzystając z Facebook Connect. Kilka sekund i macie konto. NIE musicie pobierać aplikacji jeśli nie chcecie. Do wzięcia udziału w wyzwaniu wystarczy samo konto.

Krok 2: Dołącz do wyzwania!

Po przejściu na stronę wyzwania, należy kliknąć na guzik “Dołącz“.

Krok 3: Zacznij dodawać swoje treningi!

Jeśli macie konto na Endomondo to Wasze treningi dodają się automatycznie. Jeśli jednak korzystacie z innych aplikacji, musicie swoje treningi zaimportować. Jak? Poprzez opcję “Import” w zakładce “Workouts“…

No fajnie, ale co mam zaimportować?! Odrobina teorii. Kiedy korzystacie z dowolnego urządzenia GPS, które zapisuje Waszą trasę, tworzony jest plik w formacie GPX. GPX (czasem GPSXML) to taki tam standard do tworzenia plików w takich aplikacjach. Koniec teorii. Waszym zadaniem jest wyeksportować treningi z nowego miesiąca i zaimportować je do Endomondo. Jak to zrobić?

RunKeeper.com

Aby wyeksportować trening z RunKeepera należy

 1. Przejść na stronę www.runkeeper.com
 2. Przejść do wybranego treningu.
 3. W szczegółach treningu, na samym dole tuż pod mapką znaleźć przycisk “Advanced”
 4. Po kliknięciu przycisku Advanced pojawi się “nowe menu” (bardzo skromne) z którego wybierzecie opcję GPX.

Sports-Tracker.com

Tutaj sprawa nieco łatwiejsza bo serwis jest po prostu czytelniejszy niż u RunKeepera. A wygląda to tak:

 1. Przechodzimy na stronę www.sports-tracker.com
 2. Przechodzimy do “Workouts” i wybieramy trening, który chcemy doda do wyzwania.
 3. Po prawej stronie zaraz nad mapką widzimy guzik “Export“. Klikamy i zapisujemy trening na dysku.

Nike+ GPS

No i tu jest śmiesznie bo wielka firma jak Nike oczywiście nie może pozwolić na to, by ktoś mógł z niej wyjść i korzystać z innych platform.. jeszcze by się zorientował, że Nike+ GPS nie tylko jest za droga jak na swoje możliwości.. ale i darmowa byłaby za droga.. na swoje możliwości 🙂

Niemniej, po pojawieniu się urządzenia “Nike Fuel” ktoś wpadł na genialny pomysł i stworzył narzędzie, które umożliwia Wam eksport swoich wyników. Jak? Musimy uzyskać swój ID użytkownika. Aby to zrobić, należy:

 1. Po przejściu na dowolny trening na stronie nikerunning.nike.com
 2. Otworzyć dowolny bieg
 3. Z adresu nowej strony ze szczegółami biegu wyciągnąć swój numer ID. Jest to pierwszy (jeden z dwóch) numer widoczny w adresie.

 1. Po pobraniu swojego numeru przechodzimy do strony gpxport.com i wklepujemy swój adres i tada! Mamy listę swoich treningów do eksportu 🙂 Genialne co?

Digifit.com

Aby wyeksportować trening z serwisu Digifit należy:

 1. Przejść na stronę my.digifit.com
 2. Przejść do wybranego treningu (na dole mamy listę)
 3. W prawym górnym rogu zaraz nad mapką mamy guzik “Export“. Po kliknięciu w odróżnieniu od powyższych aplikacji nasz trening zostanie wysłany na nasz adres e-mail z profilu (dostaniemy listę linków do różnych formatów treningu). A wygląda to tak:

miCoach

Póki co nie znalazłem opcji na prosty import/export. Można pobrać do aplikacji trzeciej, która jest podpięta pod miCoach ale nie miałem teraz jak sprawdzić. Uzupełnię w wolnej chwili.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFit2Fat2Fit – Drew Manning
Następny artykułKup Pan motywację!
Zdjęcie profilowe Arvind Juneja
Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

Dodaj komentarz