Pijesz magnez? Konkurs!

0
266

Jak część z Was może pamięta bardzo duży wpływ na moją stratę formy, zdrowia i resztek metabolizmu był… nadmiar coca-coli w mojej diecie. Nie była tu winna sama cola, ja tu byłem winien. Wiadomo, wszystko jest dla ludzi jeśli jest z umiarem.

To czego jednak wtedy nie rozpatrywałem to fakt, że cola zawiera kofeinę a ta wypłukuje magnez.. i to dość solidnie. I tak sobie trwałem w tej niewiedzy. A raczej w tej błogiej nieświadomości. Picie coli było dla mnie tak normalne, że poza “tak wiem, ma dużo cukru i puste kalorie” nie myślałem co jeszcze się ze mną dzieje. A skurcze na treningach to była wtedy norma i jakaś anomalia z kosmosu. Po prostu nie wiedziałem skąd ten problem.

Czasem tak jest, że rozwiązanie naszych problemów – i ich źródło – mamy przed samym nosem. W każdym razie, w zeszłym roku problem z magnezem rozwiązałem. Przy okazji przygotowań do Maratonu Warszawskiego zacząłem serwować sobie magnez. Na start w postaci tabletek z apteki, potem jakiś chelamag, potem magnez+b6. Brałem regularnie aczkolwiek czasem będąc gdzieś w drodze wylatywało mi to z pamięci i ratowałem się wtedy napojami na stacjach benzynowych. Pisałem Wam zresztą o tym wielokrotnie na fanpage’u. Wrzucałem Wam fotki i pytałem o Wasze zdanie.

Wiadomo, najlepiej zażywać witaminki zawarte w jedzeniu. Dobrze jest, kiedy nasza dieta jest “pełnowartościowa” i nie musimy się dodatkowo “uzupełniać”. Czasem jednak nie wychodzi i wg mnie bardzo dobrze, że jest opcja na szybkie uzupełnienie codziennego “zapotrzebowania”.

4Move i konkurs

W związku z tym tematem mam dla Was konkurs/zabawę, na której skorzystamy wszyscy. Tak jak pisałem wyżej, bardzo lubię rozwiązanie magnez w puszce ze względu na to, że jest poręczne, wystarczające i spełnia swoje zdanie. MIMO to, zgadzam się, że jednak własny twór może być “zdrowszy” choć zapewne nie za łatwy do przyrządzenia.

Konkurs/zabawa polega więc na tym, że zapraszam Was do podsyłania mi przepisów na “koktajl/napój zdrowotny” o dowolnym smaku, składzie itd. ale zawierający magnez.

Opisy + zdjęcia z procesu “tworzenia” podsyłajcie mi na adres arvind [małpka] oumm.pl . Zbieram je do następnej soboty (20 kwietnia) i opublikuję gdy dojdę do siebie po Orlen Maratonie 🙂

Najlepsze zgłoszenia (Wy ocenicie) zostaną nagrodzone zgrzewkami napoju 4Move.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobiłem 100 brzuszków?
Następny artykułAmbasador Zdrowia
Zdjęcie profilowe Arvind Juneja
Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

Dodaj komentarz