Taktyczne Święta wg Fitbacku

0
357

Pamiętasz swoje święta z dzieciństwa? Kiedy trzeba było wypakować choinkę albo pomóc dorosłym ją stawiać a potem przyozdobić bombkami, lampkami? A może święta zaczynaliście jeszcze wcześniej i robiliście te ozdoby samodzielnie? Co pamiętasz najlepiej z tamtych świąt? Bo ja pamiętam tyle, że było co robić. A dziś?

Rola w święta

To wcale nie jest tak, że dziś nie ma co robić w święta. Wręcz przeciwnie, dorośli mają co robić. Niektórzy aż za dużo mają na swojej głowie w ten czas. Problem jednak w tym, że powoduje to u nas bardzo często kojarzenie świąt ze zmęczeniem. CO gorsza, w tym samym czasie INNI myślą o tym, że święta trzeba odbębnić i w zasadzie uczestniczą w nich biernie. Zastanów się chwilę czy kojarzysz scenę, w której ktoś młody przy stole siedzi z telefonem, ktoś inny czeka przed telewizorem podczas gdy Ty lub ktoś inny przygotowuje dania a jeszcze inni robią to co robią każdego innego dnia.

Tak nie buduje się wspomnień. Tak nie buduje się atmosfery.
I wreszcie – tak te święta NIKOMU do niczego nie służą.

Manager Świąt

Jeśli chcesz te święta spędzić wyjątkowo ZADBAJ o to, żeby każdy miał w nich AKTYWNY udział. Tylko dokładając swoją cegiełkę tworzymy wspomnienie. Tylko działania zapamiętujemy. Zadbaj o to, by w tm roku każdy miał co zapamiętać. Poza wspomnieniami wielką korzyścią z tego będzie fakt, że nie będziesz wszystkiego musiał robić sam 🙂

A ról do obsadzenia jest naprawdę dużo.

  • ktoś musi przygotować muzykę na święta
  • ktoś inny może upiec ciasteczka
  • ktoś jeszcze inny musi zadbać o dania
  • ktoś jeszcze inny mógłby zadbać o dodatkowe dekoracje np na stół czy na okna
  • z kolei ktoś jeszcze inny mógłby zrobić zakupy i być odpowiedzialnym za nie
  • ktoś jeszcze inny mógłby przygotować jakiś fajny foto-kolaż świąteczny i przypomnieć rodzinie jak było kiedyś

I cała masa wiadomych ról jak gotowanie, sprzątanie itd. Pomyśl nad tym jak mógłbyś zaangażować wszystkich w domu. Wszystkich. Nawet tych, którzy przyjadą. Zarówno tych młodszych jak i starszych.

Nie ma sensu pomijać kogokolwiek. Rozpisz sobie KTO BĘDZIE i jaka będzie jego rola.

W te święta każdy jest ważny

To magiczny czas. O ile pozwolisz mu takim być. Ja wiem, że kolejny raz tym wpisem zrzucam na Twoją głowę jakieś zadanie czy odpowiedzialność. Ale jeśli ją wykonasz to Twoje święta będą lżejsze niż jakiekolwiek.. a co najważniejsze – WSZYSCY zapamiętają je na długo.

Pomóż!

  1. Masz pomysł na role dla poszczególnych członków rodziny? Podziel się nimi w komentarzu! Możesz opisać zarówno pomysły dla najmłodszych (może jakieś fajne przepisy, które mogą realizować dzieci?) jak i po prostu opisać jak to wygląda u Ciebie. Bądź inspiracją dla innych! 
  2. Choć bloga czyta konkretna grupa ludzi to jednak święta dotyczą znaaaacznie większego grona. Pomóż mi do niego dotrzeć i udostępnij ten wpis dalej! Docenisz w ten sposób mój poświęcony czas a przy okazji może poprawisz komuś święta i sprawisz, że to właśnie te aktualne będzie wspominał za kilka lat 🙂

Dodaj komentarz