Garmin wypuścił… wagę.

Strona Główna Forum Trening Sprzęt Garmin wypuścił… wagę.

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Agnieszka 2 years, 7 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #4594
  Zdjęcie profilowe Arvind Juneja
  Arvind Juneja
  Keymaster

  W związku z tym, że technologicznie w wielu kwestiach branża stoi w miejscu a pewne rozwiązania i tak przekraczają już funkcjonalnie potrzeby zwykłego człowieka i wszyscy w zasadzie oferują to samo marki sportowe muszą się ratować budując lojalność swojego klienta. Najłatwiej ją uzyskać poprzez przywiązanie go do gamy produktów, które najlepiej współgrają z innymi produktami tej samej marki.

  Jednym z elementów takiego ekosystemu jest…waga. Do tej pory swoją wagę (spośród marek sportowych) oferował m.in Wahoo (firma, która zrobiłą furorę dzięki swoim bezprzewodowym sensorom, które z sukcesem montowano do przeróżnego sportowego osprzętu) czy Withings.

  Co oferuje waga garmina? Garmin Index Smart Scale nie ma za dużego pola do popisu. Najwyższe modele wag różnych producentów robią to samo:

  • Rozpoznawanie użytkownika (16 osób, stajesz na wadze i wie komu z 16 userów przypisać wynik ważenia)
  • Obsługa wifi ALE i Ant+ (dzięki czemu bardzo dobrze współgra z zegarkami Garmina)
  • Mierzenie poziomu zawartości tłuszczu, wody, masy mięśniowej, kostnej i uwaga uwaga – wyliczenie BMI 🙂

  Waga Garmina występuje w dwóch kolorach – białym i czarnym. Koszt – 149$.

  Moje myśli

  Posiadam wagę kupioną w sieci marketów RTV. Najdroższą jaka była ale nadal to koszt w okolicach 160 złotych. Nie ma synchronizacji, nie ma eksportu wyników ale mierzy te same informacje i potrafi rozpoznać użytkowników. Brak komunikacji odczuwam mocno. Czy to jest jednak wystarczający powód by zmienić walutę z złotówek na dolary?

  Na dziś jeszcze nie. Szczerze mówiąc to nie do końca wiem czemu to tak cholernie drogie. Jak porównać do wag konkurencji to cena jest “taka sama”. Wszystkie dają taki próg. Może to rynek po prostu ustala, że wagi z wifi/ant+ mają tak mieć.

  A może dla zawodowców lub osób, które naprawdę potrzebują pilnować wagi to nie jest wygórowana cena?

  Ja na pewno taką wagę chcę mieć.
  Dopisuję więc do listy “nice to have”. Gdzieś za Fenixem 3 Sapphire.

  #4617

  Agnieszka
  Member

  Jestem na etapie wyboru wagi, więc się wtrącę 😉

  Nie wiadomo jaką metodą mierzy skład ciała, dla przykładu:
  Waga Tanita RD 901 Metoda Pomiaru DF BIA (bioimpedancji elektryczna z zastosowaniem podwójnej częstotliwości), cena 720 zł, a opis jest interesujący.
  Garmin po prostu zarabia już jako marka, bo wiele innych firm produkuje lepsze zegarki, wagi i cenowo pozostaje niżej.

  Sama kupiłam sobie teraz zegarek garmina, bo mój mąż jest zafascynowany tą firmą, no i ze względu na baterię przede wszystkim, ale mnie oni nie powalają na kolana. Potrzebne i przydatne funkcje czy parametry rozlokowane w różnych modelach (np. wysokościomierz barometryczny akurat nie w tym zegarku, który by mi odpowiadał pod względem funkcji biegowych, brakuje mi zegarków duatlonowych + treningi uzupełniające w jednym), brzydki design i wygórowane ceny.

  Jeśli ta waga mierzy zwykłą BIA, to za ok. 400 zł można kupić wypasioną wagę Tanita BC587 na pewno lepszą, niż sam Garmin.

  No, chyba, że wprowadzą na rynek naprawdę coś ekstra, lecz na razie nie znalazłam żadnych szczegółów. To się przydaje osobom uprawiającym amatorsko sporty sylwetkowe i chcącym polepszyć sylwetkę, do sprawdzania efektów stosowanej diety.

  • This reply was modified 2 years, 7 months ago by  Agnieszka. Reason: dopisek
  • This reply was modified 2 years, 7 months ago by  Agnieszka.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi