Wesprzyj sport .. na Grouponie!

0
78

Moje pierwsze skojarzenie z Grouponem to… Dariusz 🙂 Tak, nasz biegowy Dariusz Kabulski, który to jest korpozwierzem w tej ogromniastej firmie. Dziś jednak zawiodę wszystkie fanki bo nie będzie o Dariuszu. Nie będzie też o sushi ani o kinie (moje dwa pozostałe skojarzenia). Będzie o inicjatywach społecznych i tych mniej społecznych a mianowicie o akcji Groupon Starter. Gorąco zachęcam Was do czytania dalszej części wpisu. Nie będzie dzisiaj o kupowaniu czy sprzedawaniu czegokolwiek. Będzie o inicjatywie, o zdrowiu i o Waszym wpływie na rozwój fajnych przedsięwzięć! Ale nie rozpędzajmy się tak…

Magia grupy

Siłą napędową wszystkiego co dziś potężne (taki np. Fitback) jest … człowiek w liczbie mnogiej. Czyli my, ludzie, czytelnicy, społeczność Fitbackowa, fajni ludzie. Jedna osoba może dużo, więcej osób może jeszcze więcej. Na tej zasadzie został zbudowany również Groupon, który przez długi czas był niczym innym niż serwisem do zakupów grupowych. Wiecie jak takie zakupy działają nie? Im więcej osób kupuje JEDEN towar, tym tańszy ten towar jest bo firmom się opłaca obniżyć cenę żeby więcej towaru sprzedać. Lepiej mieć 1% z 200 produktów sprzedanych niż 20% z jednego sprzedanego. Tak to działa i zawsze działało. O tym jak funkcjonują zakupy grupowe nie będę jednak dziś pisał bo mamy na tapecie coś o wiele ciekawszego.

Inicjatywy grupowe a mianowicie Groupon Starter. Cytując źródła

“Oddajemy w Twoje ręce platformę Groupon Starter, dzięki której możesz wraz z innymi przekuć Wasz wirtualny potencjał w realne działanie i pozytywną zmianę w najbliższym otoczeniu. Wierzymy, że działając w grupie jesteśmy w stanie wspólnie realizować ciekawe inicjatywy i osiągać ambitne cele.”

Nie będę ukrywał, o inicjatywie nic nie widziałem. Serio. To firma się do mnie odezwała z pytaniem, czy nie chciałbym o tym napisać i zachęcić Was do wzięcia aktywnego udziału w całym przedsięwzięciu. Na początku nie widziałem o co chodzi i myślałem, że chodzi o zwykły wpis sponsorowany o niczym – w międzyczasie minął nam etap I, czyli zgłaszanie inicjatyw – ale przysiadłem i zobaczyłem co jest do zrobienia – promocja zdrowia i sportu – to wykrzyknąłem, wchodzę w to! Nie mam już za bardzo dużego pola do popisu bo w tej pierwszej (mam nadzieję, że nie ostatniej) edycji pozostało już tylko głosować na konkretne inicjatywy ale na całe szczęście są takie, które wg mnie powinny wygrać z pozostałymi bo dotyczą sportu, aktywnego wypoczynku a co za tym idzie.. przekładają się na zdrowie.

I teraz uwaga. Żeby wyjaśnić jak to działało w Etapie pierwszym. Internauci mieli do wyboru dwie opcje zgłoszeń.

  1. Inicjatywy – Czyli można było zasugerować “zróbmy coś w naszym mieście”. W ramach inicjatyw można było zasugerować wydarzenie, albo nawet budowę czegoś. Jeśli inicjatywa by wygrała to Groupon zobowiązywał się do jej wsparcia.
  2. Oferty – Czyli “chciałbym, żeby Groupon zorganizował ofertę na XYZ”. No tego chyba wyjaśniać nie muszę 🙂

A więc zacznijmy nasz przegląd

Inicjatywy sportowe

[alert shape=”” type=”success” close=”false”]Come-Leave-Run! [/alert]

Inicjatywa dotyczy Krakowa (choć jak dla mnie to powinno się ją rozszerzyć na całą Polskę). Autor inicjatywy sugeruje stworzenie specjalnych szafek dla biegaczy w najbardziej uczęszczanych spotach biegowych. Biegacz przyjeżdża np do parku szczęśliwickiego (w Warszawie), zostawia swoje rzeczy w szafce i idzie biegać. Wraca, wszystko ma w szafce, zabiera rzeczy i ucieka. Serio, nie muszę chyba nikomu kto biega tłumaczyć, jak fajna jest to inicjatywa 🙂

Głosowanie: http://starter.groupon.pl/idea/3iRbX3l

[alert shape=”” type=”success” close=”false”]Zawody w Futsalu! [/alert]

To jest coś co mnie szczególnie zaciekawiło. Od jakiegoś czasu siedzę bardzo mocno w świecie piłki i bardzo by mnie ucieszył taki turniej z prawdziwego zdarzenia na skalę ogólnopolska (inicjatywa dotyczy Trójmiasta). Bardzo jestem ciekaw co zrobiłby Groupon w tym temacie i wydaje mi się, że warto tę inicjatywę podbić do góry.

Głosowanie: http://starter.groupon.pl/idea/dymU51Z

A tak w wygląda Futsal w wykonaniu profesjonalistów:

[alert shape=”” type=”success” close=”false”]Plac Street Workout na Mokotowie [/alert]

No tutaj to już nie mam specjalnie nic do dodania. To jest inicjatywa z cyklu MUSI WYGRAĆ. Wydaje mi się, że takie miejsce powinno powstać w każdym mieście. Darmowe  miejsce do budowy i rozwoju swojego ciała.
Głosowanie: http://starter.groupon.pl/idea/nJrmRXh
A tak wygląda Street Workout… w POLSCE!!!

Oferty sportowe

Tutaj wybór jest już znacznie mniejszy ale ogólnie podoba mi się kierunek. Tańsze baseny. Aktualnie jak wiecie zaczynam myśleć o pływaniu ze względu na przygotowania do IronMana. W Warszawie taka Warszawianka to koszt 25 zł za godzinę dla osoby dorosłej… to strasznie dużo 🙁 Zatem jak najbardziej jestem za wspieraniem oferty Tańszych karnetów do Aquaparku (Wrocław) oraz Nauki pływania (Trójmiasto).

Lokalnie?

I jak zapewne zauważacie, część z tych inicjatyw i ofert zupełnie nie dotyczy mnie geograficznie. Czemu więc mi zależy, żeby to akurat one przeszły? Bo każda z tych realizacji będzie przykładem dla innych firm i rejonów. Jeśli baseny zobaczą, że opłaca się zrobić fajną ofertę – to będą je robić. Jeśli jakieś miasto postawi plac do Street Workoutu a potem zobaczy, ze młodzież chętniej z nich korzysta (i wie na kogo głosować w wyborach do urzędu miasta :P) to inne miasta również pójdą za nimi.

Innymi słowy pomagając inicjatywom z miast nie dotyczących nas bezpośrednio.. pomagamy też sobie.

A przecież po to tu jesteśmy 🙂 Zatem, do dzieła!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień z życia
Następny artykuł21 dni – Edycja 2
Zdjęcie profilowe Arvind Juneja
Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

Dodaj komentarz