ZACZNIJ (ze mną) BIEGAĆ! – BAZA BIEGOWA

3

Każdy kiedyś zaczyna biegać. Ba, niektórzy zaczynają przygodę z bieganiem wiele razy, bo np mieli dłuższą przerwę i muszą od nowa poznawać bolączki i radości początkującego.

Najgorsze co możesz zrobić to rozpocząć swoją przygodę z bieganiem od jakiegoś wymyślnego planu treningowego z interwałami co 4 dzień, 2 godzinami w Niedzielę i kto wie jeszcze z jakimi dodatkami po drodze. Żeby zacząć biegać dobrze, mądrze i na dłużej to trzeba najpierw zbudować fundament. Fundamentem tym jest nasza wydolność. Nasza umiejętność do utrzymania ruchu, do odżywienia mięśni w tlen i energię.

Robi się to prosto – wystarczy biegać. Regularnie i konsekwentnie. Minimum 3 razy w tygodniu, a najlepiej nawet 5 z dwoma dniami przerwy. (3 biegi krótsze, 1 długi i jeden regeneracyjny).

Dziś chcę Was zaprosić żebyście we wrześniu robili „tylko tyle”. 3 dni w tygodniu po 45 minut…. no i jeszcze

  1. Zero słodyczy (ciastek, cukru w herbacie, cukierków etc.). Owoce mogą być choć nie opychajcie się daktylami 😛
  2. Zero kofeiny (na filmie wyjaśniam czemu).

I tyle. Wchodzicie?

Share.

About Author

Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

3 komentarze

  1. o! wlasnie wlaczylam video w tym samym czasie jedząc delicję i popijajac kawą ..nosz kur…Ty to masz zawsze niezły timing 😉 I co ja teraz mam zrobic? 😉

    • kawy juz mi sie odechcialo na mysl że jakies łapki mnie atakują 😉 ciastko dokonczylam ale resztę zamknełam i schowałam / 45min ciagle biegu jeszcze nie daje rady wiec co z takimi „zawdonikami”? 😉 / mamy juz prawie polowa wrzesnia a wyzwanie chyba zaczelo sie z poczatkiem miesiaca? / nadal moim marzeniem i jednym z najwiekszych wyzwań w zyciu jest przebiec maraton (bo nadal nie umiem zakochac sie w bieganiu) I CO TERAZ?

Leave a Reply