Słuchawki sportowe z Tesco [aktualizacja]

58

O znaczeniu muzyki w treningu pisałem już kilka razy. O ile nadal trzymam się tego, że sugerowanie czego ktoś powinien słuchać w trakcie biegu jest błędem (czemu? przeczytaj tutaj) o tyle dzielenie się opinią na temat sprzętu do słuchania muzyki jest już zupełnie inną historią. Testów jednak u nas za dużo nie ma więc ten – zorganizowany przy współpracy z TESCO – jest dla mnie nieco poligonem doświadczalnym i będę wdzięczny za Wasze opinie co mogę zmienić/dodać/poprawić na przyszłość.

Najpierw to co najpierw

Na koniec wpisu zaserwuję Wam konkurs/zabawę, w której do zgarnięcia będą opisywane słuchawki. Uwaga, to nie będzie konkurs na lajki 🙂 Zanim jednak przejdę do samego testu to chciałbym opowiedzieć Wam o promocji, w związku z którą w ogóle mam możliwość przeprowadzenia tego testu. Pamiętacie zeszłoroczną zabawę „Na trening z Tesco„?. W tym roku podobnie hipermarket przygotował promocję, która dotyka sportowej części społeczeństwa i oferuje słuchawki (oraz głośnik) z 70% rabatem! Jak? Mniej więcej tak jak ostatnio – trzeba zbierać znaczki. A raczej – robisz zakupy jak zwykle tylko za każde 20 zł zbierasz znaczek.

zasady

Znaczki możecie zbierać jeszcze do 24.09.2014 . W ofercie poza słuchawkami znajdziecie jeszcze duże słuchawki nauszne i głośnik przenośny (np do smartphone’a, fajna opcja na trening w piwnicy….)

Jakie powinny być sportowe słuchawki?

_MG_1843

Sekcja, którą powtórzę pewnie jeszcze w wielu wpisach o słuchawkach. Chciałbym jednak, żeby to było jasne. Nie będę omawiał tych słuchawek w ten sam sposób, w jaki omawiałbym słuchawki do grania w gry czy słuchawek do odsłuchu starych winyli czy też do produkcji własnych bitów. W słuchawkach sportowych w wielkim uproszczeniu moje priorytety są następujące:

 1. Komfort
 2. Jakość
 3. Dźwięk
 4. Cena

Dlaczego tak? Bo w nosie mam słuchawki, które dają ultra czysty dźwięk o z audofilskim pasmem do 40 kHz jeśli w trakcie biegu będę musiał co chwilę je poprawiac, będą mnie uwierały albo wyskakiwały jak ucho zapełni się potem. Sama jakość idzie trochę w parze z komfortem ale miałem kiedyś słuchawki, na które patrzeć się nie dało a jednak użytkowanie było super. Co do ceny… nie, nie mam grubego portfela. Po prostu nie widzę sensu rozpatrywania ceny kiedy nie wiem czy dany model mnie w ogóle interesuje. Jeśli pierwsze 3 punkty się sprawdzą to 4 będzie formalnością. Słuchawki to coś co kupione raz a dobrze powinno starczać na ok 2-3 lata intensywnego mocnego używania zanim będą wyglądały jakby bawił się nimi pies 😉

No to sprawdźmy jak w tej kolejności radzą sobie te słuchawki

Komfort

„Zausznik” – Miałem ogromną wątpliwość, czy takie słuchawki są dla mnie. Nie lubię mieć niczego „zbędnego” na głowie. Jak muszę biegać z goferem (taka żarówa na czole) to muszę zagryzać zęby. W przypadku słuchawek hmm „nasuwanych” na ucho jest multum małych rzeczy, które mogą nas uwierać albo po prostu przeszkadzać czy też mieć „zły rozmiar”. Osobiście uznaję się za osobę z „dużymi uszami” 🙂 W przypadku tych słuchawek problemu nie było. Są one dość giętkie co mogłoby sprawiać mylne wrażenie „taniości” a to chyba po prostu dobrze przemyślany sposób na to, żeby były na tyle giętkie, że nie ma miejsca, w których by mnie uwierały. Zaznaczam „mnie” bo wiadomo, ktoś inny może mieć inaczej. Niemniej nigdy nie kupiłem takich słuchawek właśnie w to uwieranie a tu po ok 10 minutach biegu zapomniałem, że mam słuchawki testować bo po prostu były na uchu i ich nie czułem.

_MG_1811

Co jest ciekawe, zausznik można zsunąć… ale to nie dla mnie, denerwowałoby mnie, że tam coś wisi.

_MG_1851

„Wuszniki” – hehehe no nie wiedziałem jak to nazwać, słuchawki w sumie, te małe okrągłe elementy, które wchodzą w ucho. To od nich tak naprawdę zależy jak będzie brzmiał dźwięk, od nich zależy ile poza tym dźwiękiem do nas dotrze (czyli jak dobrze izolują) z zewnątrz i od nich też zależy, co się zacznie dziać jak w uchu zrobi się mokro.. choćby od deszczu.

_MG_1830

W moim odczuciu sytuacja jest następująca – o ile dla jakości wpadających dźwięków izolacja jest zbawienna, o tyle na dworze i w sporcie ogólnie nie powinniśmy jej mieć za dużo z dwóch powodów:

 1. Zbyt dużą izolacja to niebezpieczeństwo, że czegoś nie usłyszysz.
 2. Izolacja to też powód, dla którego słuchawki są wyrzucane z uszu 🙂 Jak Ci się ucho napoci to tenże pot z tymi ściśle przylegającymi gumkami ze sobą przestają dobrze współgrać. Producenci słuchawek radzą sobie z tym w ten sposób, że tworzą jeszcze taki kanalik, który może trochę tego potu pomieścić żeby wydłużyć czas, przez który słuchawki utrzymają się w uchu.

W przypadku tych słuchawek izolacja jest całkiem spora (nie jest to górna półka słuchawek dousznych ale trzeba przyznać, że wycisza dosyć solidnie). Słuchawki mają jednak „miejsce” na ewentualny pocik (fotka) i starając się ję wyrzucić z ucha potem biegiem po 4:00 min/km (który mnie osobiście zalewa strugami zmęczenia) nie udało się 😉 to duży plus. Na zdjęciu niżej widać słuchawkę bez gumki. Jak widzicie ten kanalik ma „siateczkę”, potem jest „przestrzeń” i mała dziurka, przez którą w słuchawkach wydobywa się dźwięk.

_MG_1838

_MG_1841

Jakość

„Kabel” –  kabelek jest czymś na pograniczu jakości i komfortu bo im cieńszy tym lżejszy i bardziej się miota w trakcie biegu a z kolei zbyt krótki ogranicza nam ruchy. W przypadku tych słuchawek grubość kabla jest prawie identyczna z tym, który mam w słuchawkach przekraczających ceną 200 zł. A długość kabla wynosi ok 1,5 metra.

_MG_1827

Wtyczka solidna, nie wygina się i nie łamie. Nie sprawia wrażenia, jakby się miała zaraz „naderwać’ co ma regularnie miejsce w tanich słuchawkach.

_MG_1819

Dźwięk

No i teraz przechodzimy do dość dziwnego miejsca… dziwnego bo dźwięk w tych słuchawkach jest hmm nietypowy. Na fotkach Wam tego nie pokażę bo i nie mam jak 🙂 Ale spróbujcie sobie zwizualizować Equalizer winampa i wyobraźcie sobie, że niskie i wysokie tony „obniżacie” suwakami w dół a średnie tony dajecie nieco wyżej. W efekcie słyszycie znacznie wyraźniej „wokal” a cała reszta stanowi raczej jednolite tło bez wyraźnie wybijających się basów i sopranów.

Dokładniej tego nie opiszę. Wydaje mi się, że jak pierwszy raz coś przez nie usłyszycie to dokładnie zrozumiecie o co mi chodzi 🙂

Mam mieszane uczucia mocno ze względu na to, że jeśli ktoś słucha np czegoś jak dubstep to może się zdziwić. Ja ostatnio do biegania używam nowej płyty Eda Sheerana a tam wokal jest dosyć istotny i w to mi graj 🙂 w zasadzie wyraźniej słyszę słowa niż w swoich codziennych słuchawkach. Jeśli mam być zupełnie szczery to jakość dźwięku gdybym miał oceniać miarą „słuchania w domu” byłaby w okolicach 3,5 na 6. W trakcie biegu po 10-20 minutach byłem już przyzwyczajony i nawet przestałem się nad tym zastanawiać także dałbym wtedy 0,5 punktu więcej i ostatecznie 4/6.

Cena

cenadwa

Według ulotki Tesco wartość rynkowa tych słuchawek to 99 zł. W trwającej promocji raptem 29 zł!! Za taką cenę to brałbym w ciemno a po jedno razowym użyciu brałbym drugi raz. Dodam tez, że w sklepie są dwie wersje kolorystyczne.

Werdykt końcowy i konkurs!

Werdykt mam następujący -> Słuchawki warte swojej ceny i to nie tylko tej z promocji. Z mojego doświadczenia wynika, że różnica w „dźwięku” zaczyna się w słuchawkach na poziomie 160-200 zł i wzwyż. Wszystko niżej walczy ze sobą komfortem i te słuchawki naprawdę dają radę. Szczególnie, że dla mnie to jedne z nielicznych, które mając „zausznik” nie uwierają mnie wcale i bardzo szybko pozwalają o sobie zapomnieć co jest w sumie najważniejsze w słuchawkach sportowych.

W komentarzu do tego wpisu wrzuć linka (youtube) do utworu, z którym wiąże się jakaś Twoja życiowa (nie koniecznie sportowa choć byłoby super) historia a następnie ją opisz. Chodzi o sytuację, w której muzyka nadała jej jakiegoś dodatkowego znaczenia czy „rozmiaru”. Jeśli czytając i słuchając „poczuję” to co opisujesz… wygrywasz 🙂

Proste?

 1. Komentarze bez opisu (a tylko z filmem/muzyką) nie biorą udziału w zabawie
 2. Nie powiem co sie „liczy”. Chcę to po prostu poczuć 🙂
 3. Najchętniej nagrodziłbym wszystkich ale nie mam jak.
 4. Mam do rozdania 2 pary. Pierwszą wybiorę sam, drugą mi pomożecie. Jak? Powiem Wam w tygodniu 🙂
 5. Czas trwania zabawy (czyli czas, w którym możecie zgłaszać swoje propozycje – 24 września (czyli ten sam dzień, kiedy będą rozdawane ostatnie znaczki).

Lecimy? TO GO GO GO!

WYNIKI

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie! Po długich przemyśleniach wybrałem: „mysza” i „adriank1410″ choć blisko było jeszcze z Weną i Android Prom 🙂 Trudna sytuacja ale decyzja podjęta. Myszę i Adriana proszę o kontakt na fanpage’u Fitbacku z podaniem swoich danych teleadresowych. Dzięki i do zoba w następnym konkursie!

Share.

About Author

Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

58 komentarzy

 1. Nie liczę na nagrodę, ale chciałbym polecić kawałek VNM – Podziemie. Jest to kawałek z 10. z kolei albumu VNM-a, ale dopiero pierwszego, który udało mu się wydać oficjalnie. Słychać tu moc i słuszną pewność siebie – „karmił mnie gniew by ich zabijać na necie, więc moja ambicja nigdy nie była na diecie”. V pokazuje, że marzenia się same nie spełniają, potrzeba dużo ciężkiej i mozolnej pracy – jednak warto zacisnąć zęby i przeć do przodu. Mega bit, niesamowite umiejętności VNM-a… Z tym kawałkiem w uszach zawsze udaje mi się przebiec kilka kółek więcej!

 2. Nie liczę na nagrodę, ale chciałbym polecić kawałek VNM – Podziemie. Jest to kawałek z 10. z kolei albumu VNM-a, ale dopiero pierwszego, który udało mu się wydać oficjalnie. Słychać tu moc i słuszną pewność siebie – „karmił mnie gniew by ich zabijać na necie, więc moja ambicja nigdy nie była na diecie”. V pokazuje, że marzenia się same nie spełniają, potrzeba dużo ciężkiej i mozolnej pracy – jednak warto zacisnąć zęby i przeć do przodu. Mega bit, niesamowite umiejętności VNM-a… Z tym kawałkiem w uszach zawsze udaje mi się przebiec kilka kółek więcej!

 3. http://www.youtube.com/watch?v=mpmLP0CeVrU – zupełnie nie słucham już takiej muzy, ale jak miałem 16 lat i wylądowałem w szpitalu z nieźle pokiereszowaną czaszką to ten i kilka pokrewnych kawałków totalnie utrzymywało mnie przy humorze, odcinało od negatywnego myślenia i dawało powera do tego, żeby jak najszybciej wyzdrowieć. No i pomogło! Można więc powiedzieć, że to mój 'anthem’ powrotu do zdrowia 😉

 4. Po długim rozbracie ze sportem, pewnego słonecznego poranka stwierdziłem, że czas się wziąć za siebie i pobiegać. A więc odpicowany w sprzęt sportowy wychodzę z domu i zaraz, zaraz nie mam muzy. Powrót do domu szukam mp3 i szukam, nie znalazłem. Na pomoc przyszła siostra i pożyczyła swojego ipoda, na którym akurat miała listę utworów „do biegania”. Myślę git słuchawki w uszy i lecimy do pobliskiego lasu… biegnę moją stałą dawną trasą, w 40 minucie kryzys mam już stawać, aż tu nagle „wjeżdża” https://www.youtube.com/watch?v=1q12MD5Au6g dostałem takiego kopa, że po 5 minutach (długość kawałka) stwierdziłem, że nie wiem gdzie jestem, pamiętam, że powrót do domu zajął mi 2,5 godziny 🙂 warto było… do dzisiaj mi to towarzyszy podczas biegania,uprawiania sportów.

 5. Ode mnie nie będzie jakiejś historii niczym z uczuciopedii, więc chusteczki możecie sobie odpuścić 😛 Chociaż mogłaby być, bo odpowiednia muzyka + bieganie + odpowiedni klimat też (np. wieczór) robią swoje. I nie raz robiły. Ale ja nie o tym. Opowiem tylko, jak znalazłem swojego najlepszego chyba power songa. Runtastic miał taką opcję od dawna, że można wybrać sobie jeden powersong. Nigdy tego nie używałem, bo nie wiedziałem, co na mnie najlepiej działa. Do czasu, aż kiedyś biegłem i zaczęły się już pojawiać nawet te słynne pytania, które na pewno każdy z Was miał, typu „po co ja w ogóle biegam”, „to bez sensu”, „nie dam rady”, „może to czas odpuścić”, czy „to nie dla mnie”. Nie ma co się poddawać, wiadomo. A więc biegnę, ledwo już, psychicznie trochę zgnębiony, że ten bieg akurat idzie tak słabo. Nogi trochę odmawiają posłuszeństwa, w głowie mnóstwo pytań. W tle leci coś, ale tyle o ile, żeby tylko leciało, bo jakoś nawet nie zwracałem na to uwagi. WTEM! David Guetta i jego „Metropolis”. Piosenka, którą znam od dawien dawna, ale nigdy jakoś nie czułem mocnego kopa przy niej. Ale w trakcie biegu było inaczej. Zaczęła lecieć, początkowo nic nie wnosząc, ale jak doszło do dropu, to po prostu jakby ktoś dał mi jakiś zastrzyk z adrenaliną. Nogi aż chciały iść, czuło się taki przypływ mocy. Pobiegłem równo z dropem. Z ledwo ciupającego biegacza stałem się osobą, która już nie musiała się martwić, czy dobiegnie. Nie. Jedyne, o co się martwiłem, to aby zmieścić się (wyrobić) pomiędzy krawężnikami z prędkości 😀 Dosłownie. Ta piosenka dała mi takiego kopa, że aż chciało się biec. Chciało się żyć. Chciało się wszystkiego. Czuło się, że można wszystko. Góry przenosić! 😀 I po tamtym razie właśnie, gdy odkryłem tę piosenkę na nowo, wiem, że najlepiej na mnie działa, gdy potrzebuję mocnego kopniaka w tyłek. Za każdym razem gdy ją słyszę przypomina mi się powyższa historia i nogi aż się rwą. I teraz używam jej zawsze, gdy potrzebuję tego zastrzyku energii, znajomi o tym wiedzą i czasem się śmieją, że może puszczą mi to, gdy akurat nie chce mi się czegoś zrobić, albo gdzieś pójść, bo wiedzą, że to by było na jednej nodze 😀 Bo ciało ciałem, ale wiadomo nie od dziś, że głowa jest tak samo ważna w sporcie 🙂 Eh, jakie to bieganie jest piękne, gdy daje taką wielką motywację do życia 🙂 Może ktoś właśnie takiej potrzebuje, więc liczę na to, że może ta piosenka zadziała na niego tak samo, jak zadziałała na mnie. I pomoże mu kiedyś w ciężkim momencie, tak jak mi. Może nawet w taki sam niespodziewany sposób. Łapcie! https://www.youtube.com/watch?v=YeLc_odK58s

 6. Lipiec 2010, młody gruby, leniwy chłopiec, który chciał schudnąć z nudów stwierdził „posłucham sobie rapu, coś w tym musi, że ktoś tego słucha”. Więc włączyłem sobie stacje i akurat się przytrafiła ów piosenka. Niby nic, ale wpadła w ucho, a zwłaszcza jeden wers „Nie możesz się poddać, nie ma gotowych rozwiązań, na skróty dróg…” I lampka w głowie „w sumie to wcale nie muszę być gruby, wystarczy zapierdalać” no to zacząłem. Biegać codziennie – robić coś czym gardziłem na WF”ie jak niczym innym w życiu. W ciągu 9 lat szkoły ( wtedy gimnazjum ) biegłem na tej lekcji 2 razy. Zawsze na dop’ a bo nauczyciel nie miał serca mi dać jedynki. Początki były tragiczne, zwłaszcza dlatego, że wydawało się czymś nie osiągalnym przebiegnięcie 1 km. Ale wtedy włączała się ta piosnka i sorry winnetou chcesz czy nie obiecałeś sobie schudnąć. I tak z dnia na dzień biegałem i biegałem aż pierwszy raz w życiu przebiegłem 5 KM! ! ! Nie byle co tylko O SICK ! 5 KM ! ! ! Dystans tak dalece nie osiągalny, że wgl byłem w szoku że się da :O Już żadna pogoda była mi nie straszna – grat, deszcz, śnieg – obowiązkowo podkoszulek, krótkie spodenki, adidasy, słuchawki na uszy i ogień. W mej małej mieścinie często słyszałem, że muszę mieć coś z głową że na -10 wychodzę w podkoszulku, ale mi o prostu nie było zimno. Później to już poleciało z górki, biegałem dalej codziennie, po za tym złapałem się za solidne treningi siłowe, zainteresowałem się dietetyką i dziś 4 lata później do sylwetki fitnessa mi daleko bo nie to było priortetem, ale wszystko się diametralnie zmieniło, absolutnie wszystko we mnie i na zewnątrz mnie, bo do grubasa również mi daleko a bieganie uwielbiam jak mało co tylko ostatnio mi brakuje – słuchawek ?:D A i uśmiech na twarzy wywołuje to że nie którzy znajomi mówią „ja to Cię podziwiam. Śnieg, deszcz czy śnieg a ty biegasz – taka kondycja i zdrowie, tobie to łatwo ! – ja też bym tak chciał” – szkoda, że nie wiedzą ile to pracy kosztuje 🙂 Na dodatek – o ironio po maturze wylądowałem na … AWF 🙂

 7. Muzyka, z gladiatora czy innego walecznego serca. 🙂 Nie tylko muzyka ale również video w tym przypadku gra ważną rolę. Kawałki Elysium i Now we are free towarzyszą mi od ponad roku, czyli od momentu, w którym zacząłem się uczyć pływać, bo wymyśliłem sobie start w IM (debiut w tri po niecałym roku nauki pływania mam już za sobą). Ten filmik jest piękny, zawsze płacze jak go oglądam…. 🙂 a oglądam go często. Zawsze gdy chce sobie przypomnieć po co robie to co robie.

 8. Maciej Żmijewski on

  No to i jak się odezwę. Mój kawałek kojarzy mi się z pierwszym w życiu półmaratonem.
  Wystrzał startera, słuchawki na uszy i właśnie ten kawałek. Zawsze, gdy go słyszę mam przed oczami tłum ruszający do biegu, tłum, który mnie poniósł, który był moim pierwszym tak dużym biegiem, który mnie fascynował. Dało mi to kopa do pokonania pierwszego podbiegu !.

 9. Właśnie przy tej piosnce wszystko się dla mnie zaczęło. Odkąd pamiętam nie cierpiałam wf’u. Wszelkie gry zespołowe były dla mnie katorgą, a przebiegnięcie kilometra w moim przypadku było niewykonalne. Gdy zaliczaliśmy jakieś biegi, ledwo łapałam się na dwóję. Kombinowałam jak tu się tylko wymigać od ćwiczeń, próbowałam załatwić zwolnienie, no robiłam wszystko byle nie ćwiczyć. Aż pewnego razu pojechałam z przyjaciółką na wakacje. Gdy wieczorem zapytałam mnie czy idę z nią biegać, popukałam się w czoło i zaczęłam szukać jakiejś słodkiej przekąski 😀 Na szczęście dla mnie K. łatwo nie odpuściła. Męczyła mnie i męczyła, więc w końcu, żeby dała mi spokój, powiedziałam, że pójdę na kilka minut. Wyznaczyłyśmy sobie trasę, ona dała mi ipoda, włączyła muzykę i kazała biec. Przez pierwsze kilka minut strasznie mi się nie podobało, już stawałam i chciałam wracać do domu, gdy poleciała ta piosenka. Jakiego powera dostałam to ciężko sobie wyobrazić 😀 Pierwszy raz w życiu biegłam i mi się to podobało. Tak się zakręciłam, że zrobiłyśmy tą trasę dwa razy 😀 Potem codziennie chodziłyśmy biegać. Oczywiście na początku biegłam malutkie kawałeczki, ale potem z czasem, coraz dalej i dalej. Gdy skończyły się wakacje i wróciłam do szkoły, było zaliczenie z biegów. W ciągu jednych wakacji poprawiłam się z 2 na 5. Nigdy w życiu nie byłam z siebie taka dumna !! Pan i koledzy z klasy patrzyli się na mnie jak na ufo i pytali czy mnie gdzieś nie podmienili, bo to niemożliwe, żebym ja tak pobiegła 😀
  Teraz bieganie to moja pasja. Kocham to uczucie kiedy biegnę i jestem taka wolna! Za każdym razem kiedy usłyszę tę piosenkę, mam przed oczami tamte wakacje.Pamiętam jakby to było wczoraj, ten mój pierwszy bieg, palenie w nogach, zmęczenie ale też ogromną radość i satysfakcję. Bieganie jest przegenialne !!! 😀

 10. Pewnej zimy chłopak wiodący dość normalne życie, które w niczym nie odbiegałoby od 'typowego’, postanowił zrobić 'coś’. Wyszło z tego bieganie. Podczas jednego z 'typowych’ wieczorów, przy piwku, z kolegą, wspólnie postanowili, że przebiegną sobie wiosenny półmaraton. Decyzja została podjęta. Kolejne dni mijały,ale w zasadzie nadal nic się nie zmieniało.
  Ktoś zacząć musiał, padło na mnie. Zaczęło się od kilku 2-3 kilometrowych wybiegań w pobliskim lesie. Powrót po 20 minutach ze spełnioną misją. Brakowało w tym jednak regularności, ale przede wszystkim brakowało postępów.
  Jako, że umówiony kompan ciągle miał bliżej do telewizora niż do wyjścia pobiegać ze mną, motywacji powoli przestawało brakować.
  Pewnego weekendu obudziłem się jakąś godzinkę przed planowaną pobudką. Może by tak pobiegać przed pójściem na Uczelnie? 15 min i do domu. Standardowo ubrałem na siebie kilka warstw, rękawiczki, słuchawki, czapka i do lasu. Z nogi na nogę, głowa zamyślona, wzrok wbity w zaśnieżone ścieżki, muzyka w tle.
  I kiedy wszystko wskazywało na to, że kolejny 'trening’ nie przyniesie nic nowego, nagle refren piosenki 30 Seconds To Mars dociera do moich uszu. Nie wiem czy to przypadek czy podświadomość, ale przy słowach 'up in the air’ moja głowa w jakiś sposób powędrowała trochę wyżej, wzrok zaczął krążyć nieco wyżej niż na wysokości czubków butów. I nagle do moich oczu dociera obraz leśnej zwierzyny. Los chciał, że tego samego dnia, na poranne wybieganie wybrała się też locha z małymi. Awaryjne hamowanie, chwila zgrozy, kto zrobi pierwszy krok? Wygrała jej matczyna opieka, wygrał mój zdrowy rozsądek. Szybko pierwsza lepsza ścieżka w lewo, w prawo, znowu w prawo, w lewo, obrót za siebie, czysto, znowu w lewo, w prawo, w lewo i jestem na miejscu. Dom. Uf. 15 minut minęło, trening zrobiony, jestem w domu. Żyję… Patrzę na zegarek, 32 minuty!? Patrzę na telefon 4,92 km !? Kiedy? Gdzie?
  I tak dzięki niesfornym leśnym zwierzątkom, pokonałem swoje pierwsze (prawie) 5 kilometrów. W końcu był postęp, w końcu coś się ruszyło.
  Od tamtego dnia piosenka ta nie znika z mojej playlisty, towarzyszyła mi przy przekraczaniu linii mety w moim pierwszym półmaratonie, towarzyszy mi do dziś na trasie każdych zawodów. Pobliskie leśne szlaki stały się już niestety trochę za krótkie, ale ciągle miło wracam do tamtej trasy.

 11. Musisz włączyć kawałek, przeczytać co napisałam i jeszcze raz go odsłuchać oglądając teledysk – ceremonię zamknięcia.

  Igrzyska. Przeciętny śmiertelnik marzy by tam być. Mój przyszły mąż był na dwóch. Podczas londyńskich mu towarzyszyłam (niestety tylko duchowo). Kawałek Emeli Sande mówi dla mnie o sportowcach. I niekoniecznie o tych, którzy zwyciężyli. Może nawet bardziej o tych, którym mimo ogromnych chęci, może nawet formy – nie udało się. Ja wiem, że każdy walczy o jak najlepszy wynik. Że bardzo się stara, nie poddaje, daje z siebie wszystko. Znam sport z kilku stron. Byłam zawodniczką, sędzią, kibicem. Wiem ile wyrzeczeń, pieniędzy, energii, sił, czasu, zdrowia trzeba oddać. Nie dziwię się łzom – tym po wygranej, jak i tym po porażce. Zawsze oglądając ten teledysk płaczę. Nie wzruszam się – po prostu płaczę.

 12. Tomasz Ścierwicki on

  Brałem ostatnio udział w półmaratonie w Krynicy na Festiwalu
  Biegów. Trasa zakładała pod prawie sam koniec stromy około 3 km podbieg. Miałem
  obawy co do pokonania go przed startem. Biegłem razem z playlistą, którą sobie
  ułożyłem. Nie wiedziałem w którym momencie będzie dana piosenka, gdyż włączały
  się losowo. Tak się złożyło iż ta piosenka wypadła podczas najtrudniejszej
  części podbiegu. Jak tylko ją usłyszałem słowa jakoś wyzwoliły we mnie
  dodatkową energię. Strasznie się z niej ucieszyłem. Chciało się biec i nie
  przejmować się. No i udało się, gdyż strome podejście pokonałem bez zatrzymania
  i minąłem kilku przeciwników. Doznałem też chwilowego wzruszenia iż tak
  świetnie mi idzie.
  Na tą piosenkę zaś trafiłem pierwszy raz niedawno słuchając nowości
  płytowych. Od razu przypadła mi do gustu i bardzo mi się spodobała. Teraz
  dodatkowo jeszcze będą ją wspominał jako świetny wspomagacz i do tego legalny
  😉

 13. https://www.youtube.com/watch?v=bCDIt50hRDs

  Długo zastanawiałam się czy wiąż udział i jednak postanowiłam, że wezmę:)
  Moja historia jest życiowa z podłożem fit.
  Z powodu źle podanej szczepionki w dzieciństwie swoje pierwsze kroki po kilku operacjach postawiłam w wieku prawie 5 lat. Może to dziwne,ale pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj i właśnie piosenkę „Lemon Tree” w tle.
  Ćwiczenia a właściwie rehabilitacja była częścią mojego życia zawsze i zawsze wiedziałam jak ważną role odgrywa w moim życiu aktywność fizyczna aż do momentu buntu w wieku dojrzewania kiedy to pomyślałam ” i tak mi to nie wiele daje” więc przez kolejne ok. 10 lat siedziałam nie robiąc praktycznie nic oprócz jedzenia i przybierania na wadzę pozostawiając możliwość samodzielnego poruszania w takim stopniu takim jakim jest. W ten oto sposób przy wzroście 148 cm dobiłam wagi 60 kg co przy moim schorzeniu jest mega ciężarem. Pod koniec sierpnia 2014 roku wspominając czasy dzieciństwa z koleżanką puszczałyśmy sobie muzykę z tego okresu i tak wróciła do mnie piosenka z linku, obudziły się wspomnienia i i impuls do działania. 2 września 2014 zaczęłam robić coś dla siebie i swojego zdrowia. Dziś ćwiczę przede wszystkim pod okiem trenera na siłowni wykorzystując stepper, orbitrek i niewielkiego kalibru ciężary, robię to na co pozwala mi moje ciało a pozwala mi na coraz więcej. Łącznie przez ten cały czas mając swoje wzloty i upadki zgubiłam 15 kilogramów a z powodu rozciągnięcia ścięgien i wzmocnienia mięśni poprawiła się cała moja postawa ( zmniejszyły się przykurcze kolan i zwiększył się zakres ruchu stóp ) i w oto sposób mam 151 cm wzrostu :). Jestem mega szczęśliwa,że obudziłam się z tego letargu w jakim żyłam i teraz ćwiczę świadomie z pełną pasją i satysfakcją a w momentach wielkiego zwątpienia wkładam słuchawki włączam Fool’s Garden i przypominam sobie po co tak na prawdę to robię !!!! 🙂 🙂

 14. I have to show some appreciation to the writer for rescuing me from this particular crisis. After surfing throughout the the net and obtaining concepts which are not productive, I assumed my entire life was done. Existing without the strategies to the problems you have fixed as a result of your good posting is a crucial case, as well as those that could have negatively damaged my career if I had not encountered your web site. Your ability and kindness in dealing with every aspect was useful. I am not sure what I would have done if I hadn’t encountered such a point like this. It’s possible to now look forward to my future. Thanks a lot very much for this skilled and sensible guide. I won’t be reluctant to refer the website to anyone who needs and wants guidance on this matter.

 15. I as well as my guys appeared to be going through the great information and facts from the website and all of a sudden came up with an awful suspicion I had not thanked the blog owner for them. All of the boys were definitely certainly warmed to learn all of them and now have in reality been making the most of those things. Appreciation for being simply kind and also for making a decision on this form of excellent areas most people are really wanting to understand about. My personal honest regret for not expressing gratitude to you earlier.

 16. My spouse and i felt really more than happy Ervin could do his preliminary research from your precious recommendations he obtained in your web pages. It’s not at all simplistic to just happen to be offering tips and tricks which usually others have been making money from. And we also recognize we have you to give thanks to for this. Most of the explanations you made, the easy website menu, the friendships you will aid to foster – it is most fabulous, and it’s really assisting our son and our family understand this idea is amusing, and that’s incredibly important. Thank you for all!

 17. Thanks a lot for giving everyone an exceptionally spectacular opportunity to read from this website. It is often very ideal plus packed with amusement for me personally and my office co-workers to search the blog at a minimum thrice in one week to learn the latest issues you have got. And definitely, I am usually contented for the unique opinions you serve. Selected two facts in this article are definitely the best I’ve ever had.

 18. I really wanted to type a quick comment to thank you for these awesome advice you are giving on this website. My rather long internet look up has at the end of the day been rewarded with reliable content to talk about with my friends. I 'd express that we visitors are unquestionably blessed to be in a wonderful site with so many perfect individuals with helpful suggestions. I feel very much privileged to have used your web page and look forward to so many more excellent minutes reading here. Thank you once again for everything.

 19. I enjoy you because of each of your effort on this website. Kim take interest in engaging in investigations and it is easy to see why. Most of us know all about the lively method you provide good suggestions by means of this web site and as well as strongly encourage response from some other people on that content so our own child is without a doubt learning a lot of things. Enjoy the rest of the new year. You are conducting a superb job.

 20. I am only commenting to make you know what a useful experience my friend’s princess experienced reading your webblog. She figured out too many things, which include what it is like to possess an excellent helping nature to have other people with no trouble learn certain complex matters. You actually exceeded our own expected results. Thank you for displaying those priceless, healthy, educational not to mention fun thoughts on that topic to Tanya.

 21. Thanks a lot for giving everyone an extremely special opportunity to check tips from this website. It is always very sweet and also full of a good time for me and my office co-workers to search your site at the least 3 times every week to learn the newest items you have. Of course, we’re always happy for the beautiful concepts you serve. Selected 1 points in this posting are certainly the most impressive we have all ever had.

 22. My husband and i ended up being so thrilled that Louis could do his investigation through your ideas he grabbed through your web page. It’s not at all simplistic to just find yourself giving for free instructions which many others could have been trying to sell. We really do understand we have the writer to give thanks to because of that. All the illustrations you made, the simple web site navigation, the friendships your site make it easier to create – it is most fabulous, and it is making our son in addition to us believe that that matter is entertaining, which is certainly exceedingly fundamental. Thanks for the whole lot!

 23. Thank you for each of your labor on this blog. My niece takes pleasure in engaging in internet research and it is simple to grasp why. A lot of people know all regarding the dynamic way you give insightful steps via your website and in addition increase participation from other ones on the article and our own girl has been understanding a lot of things. Have fun with the rest of the new year. You’re the one performing a really great job.

 24. I truly wanted to jot down a brief message so as to say thanks to you for the great information you are giving out here. My rather long internet research has finally been honored with incredibly good strategies to go over with my visitors. I 'd express that we website visitors are very blessed to live in a fantastic site with so many lovely professionals with very helpful tactics. I feel truly fortunate to have used your entire website and look forward to so many more fabulous minutes reading here. Thank you once again for a lot of things.

 25. Thanks a lot for giving everyone remarkably terrific opportunity to read articles and blog posts from this site. It’s usually so amazing and also stuffed with a good time for me personally and my office peers to search your website really thrice a week to read the newest secrets you have got. And indeed, I’m just always impressed for the dazzling thoughts you give. Certain 3 facts in this posting are ultimately the most suitable we’ve had.

 26. Thanks a lot for giving everyone an extraordinarily splendid possiblity to read in detail from this blog. It’s always very terrific and also jam-packed with fun for me and my office mates to visit your blog not less than 3 times a week to see the fresh stuff you will have. And of course, I’m also actually pleased with all the mind-blowing creative ideas you give. Some 2 points in this article are surely the best we have all had.

 27. I in addition to my pals were found to be reviewing the best pointers located on your website and then all of a sudden developed a terrible feeling I never expressed respect to you for those secrets. Most of the people happened to be as a result excited to see all of them and already have surely been taking pleasure in them. Thanks for truly being very considerate and for getting some important issues most people are really needing to know about. My very own honest apologies for not expressing gratitude to you sooner.

 28. I would like to get across my appreciation for your generosity for people that really want help with this one situation. Your very own dedication to getting the message around had become particularly powerful and has in every case allowed guys and women much like me to realize their endeavors. Your own insightful guidelines signifies this much a person like me and even more to my fellow workers. Thanks a lot; from all of us.

 29. Thank you for all of the labor on this site. Betty really likes making time for investigations and it is easy to understand why. All of us learn all about the powerful means you present helpful thoughts through your website and therefore increase response from people about this article plus our girl is certainly learning so much. Take pleasure in the remaining portion of the new year. You are performing a powerful job.

 30. I just wanted to make a comment in order to express gratitude to you for the superb steps you are giving on this website. My time intensive internet investigation has finally been honored with reliable strategies to exchange with my visitors. I 'd repeat that most of us site visitors are rather blessed to be in a decent community with many wonderful individuals with insightful solutions. I feel quite fortunate to have discovered your weblog and look forward to tons of more cool times reading here. Thank you once again for everything.

 31. My wife and i felt so joyous that Ervin could complete his survey while using the precious recommendations he came across when using the web page. It is now and again perplexing to simply possibly be giving out guidance which usually people today have been making money from. We know we have got the blog owner to give thanks to because of that. The illustrations you’ve made, the straightforward site menu, the friendships you aid to foster – it’s got everything astonishing, and it’s aiding our son and us imagine that this situation is enjoyable, and that’s especially indispensable. Thanks for everything!

 32. I actually wanted to write a remark to say thanks to you for those fantastic guidelines you are showing here. My time-consuming internet lookup has at the end been honored with awesome facts and strategies to exchange with my colleagues. I 'd point out that we website visitors are definitely endowed to dwell in a magnificent website with very many special people with very helpful suggestions. I feel pretty grateful to have used your entire webpage and look forward to tons of more thrilling minutes reading here. Thank you once again for everything.

 33. I precisely had to thank you very much again. I do not know what I could possibly have made to happen without the type of basics shown by you concerning such a question. It became a real challenging situation for me personally, nevertheless encountering the very expert fashion you dealt with that made me to leap over joy. I am grateful for this guidance and thus pray you find out what an amazing job you are always undertaking educating people today with the aid of a site. Most probably you have never come across all of us.

 34. A lot of thanks for all of your efforts on this web page. My mom really likes making time for investigations and it’s really obvious why. We learn all relating to the dynamic form you render powerful steps via your web blog and therefore attract participation from other ones on that idea so our favorite daughter has always been studying a great deal. Enjoy the rest of the new year. You’re the one doing a powerful job.

 35. I precisely had to say thanks again. I’m not certain the things I would’ve taken care of in the absence of the entire ideas contributed by you on that industry. It truly was a real depressing scenario in my opinion, nevertheless taking note of a professional avenue you treated the issue made me to weep for fulfillment. I’m just grateful for this assistance as well as hope that you are aware of an amazing job you were doing teaching men and women through the use of your blog. Probably you’ve never got to know all of us.

 36. Thanks for your entire work on this site. Betty take interest in engaging in internet research and it’s really easy to understand why. My spouse and i learn all regarding the compelling ways you present invaluable tactics via this blog and even invigorate contribution from other individuals on that area of interest plus my girl is really being taught so much. Take advantage of the remaining portion of the year. Your performing a pretty cool job.

 37. My spouse and i felt peaceful when Louis managed to finish off his survey using the ideas he acquired in your web page. It’s not at all simplistic just to continually be offering methods which often the others may have been selling. So we consider we have the writer to be grateful to because of that. These explanations you have made, the easy blog navigation, the relationships you can aid to engender – it is many great, and it is letting our son in addition to the family imagine that the content is satisfying, and that is incredibly indispensable. Thanks for all!

 38. I am commenting to let you understand of the cool discovery my friend’s girl had reading through your site. She figured out so many pieces, most notably how it is like to possess an awesome teaching character to let others effortlessly gain knowledge of several problematic things. You actually exceeded people’s expected results. Thank you for churning out those beneficial, trustworthy, informative as well as cool guidance on the topic to Emily.

 39. I and also my friends appeared to be looking at the excellent advice located on the website and all of a sudden got a terrible suspicion I had not expressed respect to the blog owner for them. Most of the people happened to be as a consequence happy to learn all of them and have now seriously been loving those things. Thank you for being simply kind and also for picking out certain essential issues millions of individuals are really needing to be aware of. My honest regret for not expressing gratitude to you earlier.

 40. I must point out my appreciation for your kind-heartedness for men and women who must have assistance with this one subject matter. Your very own commitment to passing the message along had been definitely good and has consistently permitted people much like me to realize their ambitions. Your amazing valuable useful information entails so much a person like me and even further to my fellow workers. Thanks a ton; from all of us.

 41. Thank you for every one of your work on this web site. Betty enjoys managing investigations and it’s really easy to see why. A number of us learn all relating to the powerful tactic you offer helpful techniques on this website and as well as improve participation from others on this idea so our favorite simple princess is without question learning a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. Your doing a brilliant job.

 42. I in addition to my buddies were actually digesting the great information and facts from your web page and all of a sudden I got a terrible suspicion I had not expressed respect to the web site owner for those secrets. The people ended up as a result joyful to study all of them and have simply been taking advantage of them. Appreciate your really being well considerate and for deciding upon such very good things millions of individuals are really needing to be informed on. Our own honest regret for not saying thanks to earlier.

 43. I simply needed to appreciate you once again. I do not know the things I could possibly have undertaken without the entire concepts documented by you over such a topic. It had become an absolute depressing difficulty in my opinion, nevertheless finding out the skilled style you resolved it made me to weep over joy. I’m just happy for your help and thus pray you find out what an amazing job you have been doing instructing the others thru your websites. I’m certain you haven’t got to know any of us.

 44. I together with my buddies were actually checking the excellent hints from your web blog and so quickly developed a horrible suspicion I never thanked the web site owner for them. My young boys were definitely absolutely passionate to read them and have pretty much been having fun with them. We appreciate you really being indeed considerate as well as for going for such nice information most people are really desirous to be informed on. My very own sincere regret for not saying thanks to earlier.

 45. Thanks a lot for giving everyone remarkably nice opportunity to read articles and blog posts from this site. It is usually so beneficial and as well , jam-packed with fun for me personally and my office co-workers to visit the blog at the very least thrice in one week to study the latest guidance you have got. And definitely, I am at all times impressed concerning the breathtaking ideas served by you. Certain 4 facts in this posting are honestly the most effective we have ever had.

 46. I have to convey my respect for your kind-heartedness for all those that require help with this important area. Your real dedication to getting the message up and down appears to be pretty significant and has made those like me to attain their objectives. Your valuable guide denotes this much to me and additionally to my peers. Regards; from everyone of us.

 47. I as well as my buddies have already been studying the good information on the website while all of a sudden came up with a horrible suspicion I had not expressed respect to you for those secrets. All the men happened to be as a result very interested to read through all of them and now have certainly been having fun with those things. Appreciate your actually being indeed considerate and for finding variety of extraordinary ideas millions of individuals are really desperate to be aware of. Our own sincere apologies for not expressing appreciation to you earlier.

 48. I just wanted to develop a small remark so as to thank you for those superb tips and tricks you are placing here. My time intensive internet look up has at the end been compensated with really good strategies to go over with my family and friends. I 'd suppose that many of us visitors actually are very much lucky to exist in a good place with many lovely professionals with great tips. I feel rather blessed to have encountered the website page and look forward to many more pleasurable minutes reading here. Thanks again for a lot of things.

 49. I want to show my appreciation to the writer just for bailing me out of such a difficulty. Right after surfing around throughout the world wide web and finding advice which are not productive, I assumed my entire life was done. Existing devoid of the approaches to the issues you’ve sorted out all through your main guide is a crucial case, as well as the ones that might have negatively affected my entire career if I had not discovered your web site. That expertise and kindness in touching all the things was useful. I’m not sure what I would have done if I had not come upon such a subject like this. It’s possible to at this moment look forward to my future. Thanks a lot very much for the specialized and effective guide. I will not hesitate to endorse your web sites to any individual who ought to have care on this area.

 50. Thank you for your whole labor on this website. My aunt really likes working on research and it’s really easy to understand why. We notice all regarding the lively means you produce insightful items on the web blog and even strongly encourage participation from other people about this point so our favorite princess is without a doubt starting to learn a whole lot. Enjoy the remaining portion of the new year. You have been conducting a wonderful job.

 51. I precisely had to say thanks yet again. I’m not certain what I might have gone through without those strategies revealed by you directly on my subject. It had become a real troublesome setting in my position, however , seeing the skilled avenue you dealt with it made me to jump with delight. Extremely happy for this work and as well , expect you recognize what a great job you have been carrying out teaching other individuals via your websites. I am sure you have never encountered any of us.

 52. I actually wanted to send a word to be able to appreciate you for the amazing guides you are writing on this website. My particularly long internet investigation has at the end been honored with professional concept to talk about with my family. I 'd state that that most of us readers are quite endowed to dwell in a good network with many outstanding individuals with helpful ideas. I feel pretty happy to have come across your web pages and look forward to really more fabulous times reading here. Thanks once again for a lot of things.

 53. I precisely desired to thank you very much again. I do not know the things that I would have undertaken in the absence of the actual opinions contributed by you concerning such field. It became the depressing condition for me personally, but encountering your specialised approach you handled the issue took me to leap with gladness. I’m just thankful for the advice and even hope you are aware of a great job you happen to be providing teaching men and women using your web page. I am sure you have never met any of us.

 54. I have to show my love for your kindness for individuals who really need guidance on your theme. Your very own dedication to passing the solution up and down had been definitely helpful and have continually allowed men and women just like me to get to their goals. Your personal insightful report means this much to me and even more to my fellow workers. With thanks; from each one of us.

 55. I truly wanted to post a message to be able to express gratitude to you for all the splendid guides you are sharing at this site. My time consuming internet search has at the end been honored with extremely good ideas to write about with my friends and classmates. I would tell you that many of us site visitors actually are quite endowed to be in a fantastic community with so many perfect individuals with very helpful tips and hints. I feel truly fortunate to have encountered the webpage and look forward to tons of more amazing moments reading here. Thanks again for all the details.

 56. My wife and i have been now peaceful Peter managed to deal with his investigation via the precious recommendations he got from your web site. It’s not at all simplistic to just be giving freely techniques some people have been making money from. And we recognize we have you to give thanks to because of that. These illustrations you made, the easy blog navigation, the friendships you will help instill – it’s everything spectacular, and it’s assisting our son in addition to our family imagine that that article is thrilling, which is certainly really indispensable. Thanks for the whole lot!

Leave a Reply