Trening Wytrzymałości z Manchester City

1

wytrzymaloscmanchester

Jak część z Was wie od jakiegoś czasu jestem zaangażowany w – wg mnie – bardzo fajny projekt piłkarski – Fangol.pl. W związku z nim dużo swojego czasu poświęcam na wyszukiwanie wartościowych i interesujących informacji – także pod kątem Fitbacku. Wiem, że są wśród czytelników osoby, które w piłkę lubią pograć (a nawet grają w klubach, np. Mariusz Skonieczny, który robił z nami Insanity gra w KS Sobienie Jeziory).  Postanowiłem więc znaleźć coś w tej tematyce i natrafiłem na 3 „rutyny” treningowe serwowane piłkarzom z Manchester City by podnieść ich wytrzymałość na boisku przez Sama Eritha, Głównodowodzącego w dziale „Sports Science”

1. Drybling

workout1

Stajesz po jednej stronie boiska. Nogi na tyle szeroko, żeby mieć linię środkową między nimi. Dryblujesz maksymalnie szybko aż dobiegniesz do środka boiska. Zostawiasz piłkę i na 80% możliwości dobiegasz do drugiego końca. Stamtąd znów, na 80% bieg do piłki i na maks drybling do końca boiska.

Robisz tak 6 razy przy czym przerwa między każdym powtórzeniem ma trwać dokładnie tyle, ile samo powtórzenie. Jeśli więc dobiegnięcie tam i z powrotem zajmuje Ci 90 sekund to dokładnie tyle ma trwać przerwa.

2. Z kolegami

2cwiczenie

Będziesz potrzebował 2 piłek i dwóch kolegów. Pierwszy kolega staje na bramce i trzyma piłkę w rękach, druga piłka leży na środku boiska a drugi kolega kawałek za nią.

Ty się ustawiasz między linią środkową a bramką.

 1. Biegniesz do środka boiska gdzie wykonujesz podanie po ziemi do kolegi nr 2.
 2. Robisz nawrót i biegniesz całą prędkością w kierunku bramki do kolegi nr 1, który narzuca Ci piłkę na główkę. W tym czasie kolega nr 2 ustawia piłkę na środku boiska.
 3. Strzelasz gola, cieszysz się jak dziecko i powtarzasz 🙂
 4. Co jakiś czas możecie się zmieniać rolami.

Powtarzacie to ćwiczenie aż każdy z Was będzie miał po 6 powtórzeń całości.

3. Wokół boiska

Ustaw się w jednym z narożników boiska.

 1. Biegnij na 70% do drugiego końca (wszerz boiska) a następnie spokojnym tempem biegnij dalej aż powrócisz do punktu startu.
 2. Tym razem biegnij na 70% ale już do linii „połowy” boiska a jak ją przekroczysz to znów spokojnym tempem zamknij kółko.
 3. Za trzecim razem biegnij na 70% aż do przeciwległego narożnika po czym przejdź do spokojnego biegu aż wrócisz do początku.

Teraz możesz te trzy kroki powtarzać do znudzenia lub starać się dojść (etapami) do pełnego obrotu wokół boiska na 70% a później zwiększać prędkość (z treningu na trening, nie na jednym treningu).

Tymi trzema ćwiczeniami zbudujesz sobie wytrzymałość na 90 minut ostrej jazdy. Staraj się nie robić tego treningu później niż na 2 dni przed meczem. W przeciwnym wypadku możesz się nie zdążyć zregenerować.

No i tyle. Dajcie znać, czy komuś przyda się taka podpowiedź 🙂 Ćwiczenia są o tyle fajne, że nie wymagają pachołków i można je robić nawet na orliku (w nieco innej ilości powtórzeń ze względu na rozmiar boiska).

Share.

About Author

Hej, jestem autorem bloga Fitback.pl . Chciałbym Ci pokazać jak możesz przedłużyć swoje życie jednocześnie korzystając i czerpiąc z każdego dnia tak jakby jutra miało nie być :) Wierzę, że warto robić to co daje radość dziś ale nie wyjdzie Ci bokiem za lat 10-15. Nie wierzę w drogę na skróty.

Jeden komentarz

 1. Hi. I have checked your fitback.pl and i see you’ve got some duplicate content so probably it
  is the reason that you don’t rank hi in google.
  But you can fix this issue fast. There is a tool that generates content like human, just search in google:
  miftolo’s tools

Leave a Reply